Vestuvių fotosesijos lokacija

Arba kitaip – Kur fotografuotis?

Dažniausiai vestuvių fotosesijos lokacijas galima išskirti į 3 tipus: gamtos fonas, architektūros/miesto/formų fonas ir interjero fonas vadinamoje „indoor“ fotosesijoje, kuomet fotografuojama pasirinktos vietos patalpose.

Planuojant vestuvių fotosesijos maršrutą, rekomenduojama rinktis 2 skirtingų tipų vietas, kad nuotraukų fonas būtų įvairesnis.


Gamta

  •  Fotografuojantis gamtoje mistiškiausią ir jausmingiausią foną suteikia tvarkingi pušynai.
  •  Fotografuojantis plynuose laukuose atsiranda didelė tikimybė dėl negražiai krintančių šešėlių saulėkaitoje.
  •  Labai gražų foną fotosesijai suteikia vanduo – jūra, marios, platus ežeras. Mažas upelis ar ežerėlis nesuteiks tokio vaizdo, kokį suteikia platus, į horizontą išsiplėtojantis vandens telkinys.
  • Fotosesija gamtoje (miške, parke, prie vandens) kartais prašosi papildomų atributų, ypač, jei jaunieji jaučia, jog gali būti susikaustę. Dekoracijos ne tik suteikia nuotraukoms tam tikrą prieskonį, nuotaiką, bet ir palengvina jauniesiems fotografavimosi procesą. Atsisėdus ant pleduko ir paėmus pasmaguriauti uogų sukuriama žaisminga nuotaika, nereikia įtemptai galvoti kaip padėti ranką ar pasukti galvą. Be to, su papildomomis dekoracijomis pats fotografavimosi procesas neprailgsta.
  • Fotosesijai gamtoje tinka daugybė dalykų: pledukai, pagalvės, hamakas, pikniko krepšys, medinės dėžės, vaisiai, žibintai, stikliniai indai su kankorėžiais ar pievų gėlėmis, girliandos, popierinės girliandos su jaunųjų vardais arba vestuvių data, pompsai, pakabintas tiulis, stalo žaidimai, arbatos puodeliai, šampano taurės, veidrodžiai, spalvoti ledinukai, balionai, aitvarai, kreidinės lentos, nuotraukų rėmeliai, pakabinamos sūpuoklės, spalvoti dūmai. Pasiteiraukite fotografo dėl jo turimų dekoracijų.
  • Gamtoje daromos nuotraukos tinka žaismingai nuotaikai išreikšti, joje galima padaryti daug smagių kadrų su spalvotais atributais. Jausmingiausios ir daugiausiai kalbančios nuotraukos yra be jokių dekoracijų, gražiame pušyne arba architektūros fone, skoningoje, elegantiškoje patalpoje.

Architektūra

  • Fotografuojantis architektūros fone (senamiestis, arenų ar prekybos centrų prieigos, įmantrių pastatų laiptinės, veidrodiniai langai, turėklai, dvarai) bei pasirinktose patalpose (dvarai, viešbučiai, namai, kitos pasirinktos vietos) fotosesijose galima visiškai atsisakyti dekoracijų, kadangi atsiranda daug įvairių formų, linijų, įmantrių šešėlių, o ir elgtis prieš objektyvą pasidaro drąsiau, kai galima patogiai atsiremti į laiptų turėklą, atsisėsti ant laiptų. Atsiranda didesnė galimybė keisti fotografavimo kampus – palipti aukščiau, žemiau, užeiti už kolonos. Architektūra ir miesto gatvės suteikia ne tik įdomių formų, linijų, bet ir stiliaus bei elegancijos.
  • Renkantis vietą fotosesijai reikėtų įvertinti kokios stilistikos architektūros foną norite matyti savo nuotraukose: modernų miesto vaizdą (arenos, stiklai, linijos, metalas), mistiškumo suteikiantį ir istoriją savyje talpinantį griūvėsių foną (apleisti dvarai, senamiesčių pastatai) ar eleganciją ir klasiką perteikiančias vietas (senamiesčių gatvelės, dvarai, kolonos). Nepamirškite, kad pasirinta fotosesijos vieta turi derėti su Jūsų įvaizdžiu, kurį pasirinksite savo vestuvių dienai.

„Indoors“

  •  Nusprendus fotografuotis patalpoje reikia įvertinti jos šviesumą bei erdvumą – jei patalpa tamsi, joje mažai natūralios dienos šviesos, reikės erdvės pastatyti papildomam apšvietimui. Nuotraukos prie langų, ypač krentant tiesioginei saulei, labai jausmingos  ir subtilios.
  • Fotografavimasis pasirinktose patalpose padės Jums išvengti klausimo „O kas jei lis?“ – būtent čia ir pasislėpsite nuo lietaus.

Kur fotografuotis Kaune?

• Fotosesijų vietos Kaune: Kauno marių prieigos, Dainų slėnis, Žalgirio arena, Senamiesčio gatvelės, Kunigų seminarijos kiemelis, I fortas, Raudondvaris (fotosesija mokama), Jachtklubas, Vytauto parkas ir ąžuolynas, Prisikėlimo bažnyčios stogas (reikia susiderinti iš anksto), Jėzuitų terasa (fotosesija mokama), Pažaislis (fotosesija vienuolyne mokama), botanikos sodas (fotosesija mokama), Kleboniškio miškas, Panemunės šilas, Kadagių slėnis, Pakalniškių piliakalnis, Pelėdų kalnas, Dubravos apyrubė, Meilės įlanka prie Kauno Marių, Marvelės upės slėnis, Napoleono kalnas, Jiesios atodanga, Zatyčių karjeras, Drąseikių karjeras.